DODEA-Europe soccer championships | Stars and Stripes

Stars and Stripes will attempt to provide timely updates from six DODEA-Europe soccer championships scheduled Monday through Thursday in the Kaiserslautern Military Community.

Seeding

Division III girls Division III boys Division II girls Division II boys Division I girls Division I boys
Blind draw (round robin) Seeded (pool play) Blind draw (round robin) Blind draw (round robin) Seeded (pool play) Seeded (pool play)
Alconbury 1_AFNORTH (Pool A) Bahrain Vicenza 1_Stuttgart (Pool A) 1_Stuttgart (Pool A)
AFNORTH 2_Ansbach (Pool B) Vicenza Marymount 2_Wiesbaden (Pool B) 2_Ramstein (Pool B)
Spangdahlem 3_Hohenfels (Pool B) Aviano Naples 3_Ramstein (Pool B) 3_Wiesbaden (Pool B)
Sigonella 4_Alconbury (Pool A) American Overseas School of Rome Rota 4_Lakenheath (Pool A) 4_Kaiserslautern (Pool A)
5_Sigonella (Pool A) Rota Bahrain 5_Kaiserslautern (Pool A) 5_Black Forest Academy (Pool A)
6_Spangdahlem (Pool B) Naples Aviano 6_BFA (Pool B) 6_Vilseck (Pool B)
7_Brussels (Pool B) AOSR 7_Vilseck (Pool B) 7_SHAPE (Pool B)
8_Baumholder (Pool A) 8_SHAPE (Pool A) 8_Lakenheath (Pool A)

Monday

Boys

Scheduled start Division III Result Division II Result Division I Result
830 Alconbury vs. Baumholder Naples vs. Rota Kaiserslautern vs. Lakenheath
945 Hohenfels vs. Spangdahlem Marymount vs. Bahrain Wiesbaden vs. Vilseck
1100 AFNORTH Vs. Sigonella Vicenza vs. Aviano Stuttgart vs. BFA
1215 Ansbach vs. Brussels Rota vs. AOSR Ramstein vs. SHAPE
1330 Alconbury vs. Sigonella Marymount vs. Naples Kaiserslautern vs. BFA
1445 AFNORTH Vs. Baumholder Vicenza vs. Bahrain Stuttgart vs. Lakenheath
1600 Ansbach vs. Spangdahlem Aviano vs. AOSR Ramstein vs. Vilseck
1715 Hohenfels vs. Brussels Wiesbaden vs. SHAPE

Girls

Scheduled start Division III Result Division II Result Division I Result
830 Aviano vs. Naples Ramstein vs. BFA
945 AFNORTH Vs. Sigonella Vicenza vs. AOSR Stuttgart vs. Kaiserslautern
1100 Alconbury vs. Spangdahlem Bahrain Vs. Rota Wiesbaden vs. Vilseck
1215 Aviano vs. AOSR Lakenheath vs. Kaiserslautern
1330 Spangdahlem vs. Sigonella Bahrain Vs. Vicenza Stuttgart vs. SHAPE
1445 Alconbury vs. AFNORTH Rota vs. Naples Wiesbaden vs. BFA
1600 Ramstein vs. Vilseck
1715 Lakenheath vs. SHAPE

Tuesday

Boys

Scheduled start Division III Result Division II Result Division I Result
830 Marymount vs. AOSR
945 Rota vs. Aviano
1100 Sigonella vs. Baumholder Vicenza vs. AOSR BFA vs. Lakenheath
1215 Spangdahlem vs. Brussels Bahrain Vs. Aviano Vilseck vs. SHAPE
1330 AFNORTH Vs. Alconbury Vicenza vs. Naples Stuttgart vs. Kaiserslautern
1445 Ansbach vs. Hohenfels Ramstein vs. Wiesbaden
1600 Marymount vs. Rota
1715 Naples vs. Bahrain

Girls

Scheduled start Division III Result Division II Result Division I Result
945 Vicenza vs. Rota
1100 AFNORTH Vs. Spangdahlem AOSR vs. Naples Stuttgart vs. Lakenheath
1215 Alconbury vs. Sigonella Bahrain Vs. Aviano Wiesbaden vs. Ramstein
1330 Vicenza vs. Naples BFA vs. Vilseck
1445 AFNORTH Vs. Sigonella Aviano vs. Rota Kaiserslautern vs. SHAPE
1445 Bahrain Vs. AOSR
1600 Alconbury vs. Spangdahlem

Leave a Comment

BIELSKO1